fbpx
¡Cada dólar igualó hasta $50,000 hasta el 31 de diciembre! Dar hoy.
Nuestro mecanismo SpeakUp®
Logotipo de Nonviolent Peaceforce con punto azulDonar

Шляхи інтеграції ВПО у життя громади

Fecha: junio 2, 2023

Clip de prensa Fuente: МИГ
Enlace a la fuente: Aquí

На минулому тижні Карітас Запоріжжя приймав учасників зустрічі та обговорення актуальної проблеми ресоціалізації внутрішньо переміщених ос іб у громади, які стали для них новою домівкою. Захід мав назву Calidad de las prácticas: інтеграція громадян, які вимушено залишили власну домівку у соціа льне життя приймаючих громад.

Прозвучали доповіді, які узагальнили досвід у комунікативному та інформаційному аспек тах цієї діяльності.

Юлія Тимчик, яка представляє Nonviolent Peace Force, розповіла про створення онлайн/офлайн Довідника для ВПО та місцевих жителів, які опинилися у скрутних життєвих обставинах [додаткова можливість для отримання en ормації – чат-бот @dovidnykVPObot];

Цей проект має на меті зорієнтувати людину, яка вимушено вирушає із небезпечного рідного місця проживання до місця обраної тимчасової локації.

Програма стосувалась людей, які вирушали у напрямку Херсон – Одеса та Херсон – Миколаївська об ласть після звільнення території та появи можливості тимчасово переїхати у більш безпечне місце.

“Ми зіткнулись із тим, що після деокупації частини Херсонщини масово проводилась евакуація громадян в Одеську область, дещо хаотично, за участі різних волонтерських організацій із різними транспортними та логістичними можливостями. Насамперед це стало проблемою людей, які виїжджали із Херсону. Не було інформації щодо точок збору, розуміння звідки, куди та коли їде автобус, яка до помога можлива на новому місці”, – розповіла Юлія Тимчик.

Тож, Довідник, створений розробниками, надає допомогу у вирішенні комплексу проблем, які п остають перед вимушеним мандрівником та потребують постійного інформаційного супровіду, п ричому – відповідального. Бо для того, щоб гарантувати збереження у тривалому часі можливості притулку, харчування, зв'язку, організатори проєкту проводять моніторинг наданої інформації.

Можу відмітити, що під час масового виїзду людей із Херсонської та Запорізької областе й весною та літом минулого року до Запоріжжя мала місце недостатня інформаційна складова ц ього процесу. Más información мативну допомогу колег та знайомих.

Що ж до Довідника, Юлія Тимчик поділилась радістю від великої кількості схвальних від гуків користувачів: “Довідник передавали з рук на руки та передруковували”, – повідомила вона.

para agosto de 2023 своїй діяльності, інформаційна база потребувала перевірки та коригування.

Юлія Тимчик запропонувала допомогу у поширенні ініціативи у створенні подібних Довідни ків в інших регіонах України.

Ірина Гайдучик; громад Волині.

Волинь, за її словами, із 2014 року не була тим регіоном, який активно приймав переміщених ос іб, на відміну від регіонів Півдня України. Та спочатку 2022-го ситуація змінилася, і з квітня того ж року ом почали працювати її кома нда почала працювати над проєктом інтеграції переселенців.

Було розуміння того, що люди, які приїхали та розселились, не мають бути покинуті наприз воляще, що треба створювати можливості комунікації із владою, місцевими мешканцями.

Тож, були організовані дві фокус-групи – місцеві жителі та ВПО – для вивчення проблем та пошуку порозуміння між новоприбулими та сталими жителями громади. Діалогові зустрічі у громадах стали дуже корисними. Подібні практики створюють довіру та можливість розповісти про наболіле.

“Ми розробили опитувальник, який використовується у громадах, щоб бачити тенденції змін у потребах та краще розуміти можливості, які ми можемо пропонувати”, – розповіла пані Ірина.

Важливим було розуміння адекватності різних видів та форм допомоги. Переселенці пенсійного віку та ті, хто привик жити на соцвиплатах, наприклад, не мають ініціа тиви щодо роботи. Та при цьому у будь-якому віці та стані вимушених переселенців існує питання синдрому в ідкладеного життя. І це потребує створення умов для соціальної інтеграції та самореалізації людей.

Тут я можу розповісти про вже реалізовані заходи спілкування та співпраці із ВПО запор ізьким гуманітарним центром «Завжди разом»: спільні мистецькі події та залучення до кул ьтурного життя нашого міста.

Цікавою програмною тезою прозвучала думка про те, наскільки правильний шлях інтеграції ВПО у життя громади: для ВПО не без ВПО.

Та визнання користі інформаційної роботи: ми можемо скільки завгодно робити чудові речі. Але поки вони не з'являться у ЗМІ чи не стануть відомими у громаді, ніхто на них не відреа гує та ніхто не дізнається.

Представники Сімейне коло/Громадська експертиза поділилися секретом того, як ВПО можуть сам і стати генератором змін у громадах та допомагати іншим;

А проєкт VSIMDIM презентував дім із прац евлаштуванням у громадах.

Тож, зустрічаємось, ділимось здобутками та ідеями, співпрацюємо.

Інеса АТАМАНЧУК, фото автора

Puede proteger a los civiles que viven o huyen de un conflicto violento. Su contribución transformará la respuesta del mundo al conflicto.
flecha derecha
Español